Gazimağusa

Kentin doğal derin limanı, Doğu Akdeniz ve ötesinden birçok gemi, tüccar ve taciri kendine çekmiştir. Bu dönemde bölge, kilise sayısıyla ölçülen zenginlik göstergesi haline gelmiş, tüccarlar ise birçok ibadethane inşa etmiştir. Mağusa, tarih boyunca “kiliseler bölgesi” olarak bilinmiş, her gün cenneti satın almak isteyen kadın veya erkekler tarafından ziyaret edilen kiliselerle dolu bu şehirde bulunan her kilisenin kendi eşsiz hikayesi vardır.

Bugün, bu bölge Orta Çağ’ın en etkileyici kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bir zamanlar kilise olan Lala Mustafa Paşa Camii, Gotik çizgileriyle dikkat çeken büyüleyici bir yapıdır. Osmanlı’nın fethettiği kenti çevreleyen üç kilometrelik Venedik surlarında yapılacak bir yürüyüş, şehrin tarihini adeta eski bir kartpostal gibi gözler önüne serer.

Kıbrıs’ın antik kentlerinden Salamis, Roma kalıntılarını mükemmel bir şekilde korur. Buradaki heykeller, antik sütunlar, tiyatro ve hamam kalıntıları günümüze kadar gelmiştir. Geçilemez Kalesi, ünlü İngiliz yazar William Shakespeare’in “Othello” adlı eserine ilham vermiş, savunma modeli Michelangelo tarafından çizilmiş, Venedik sarayları ve keşfedilmemiş hazinelerle dolu topraktan çıkarılan mezarlar gibi birçok özellikle Mağusa’yı Kuzey’in incisi yapmıştır.

Mağusa, zengin tarihiyle bir zaman yolculuğuna davet eden sıcak bir duraktır. Eğer inanmıyorsanız, gelip kendiniz inceleyebilirsiniz.

Gazimağusa’da Tatil

Açıklama

Gazimağusa’da Gezilecek Yerler

Açıklama

Gazimağusa Transfer

Gazimağusa Transfer

Gazimağusa Transfer Firmaları

Gazimağusa Transfer Firmaları

Gazimağusa Transfer Fiyatları

Gazimağusa Transfer Fiyatları

Gazimağusa Taksi

Gazimağusa Taksi Hizmetimizle Magosa’ya Ercan Havalimanı’ndan ulaşmak istediğinizde taksi bulma konusundaki endişelerinizi bir kenara bırakın! Tatilinize stres olmadan başlamak için şimdi Noa Transfer üzerinden Gazimağusa Transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. En iyi Kıbrıs taksi deneyimini size sunmak için buradayız. Önceden rezervasyon yaparak, beklenmedik durumlarla uğraşmadan konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Ayrıca, transferinizi kişisel tercihlerinize uygun birçok ek özellikle özelleştirebilirsiniz. Tatilinizin tadını çıkarın, gerisini bize bırakın!

Gazimağusa Taksi Durakları

Gazimağusa Taksi Durakları

Gazimağusa Taksi Fiyatları

Gazimağusa Taksi Fiyatlar

Gazimağusa Otelleri

Gazimağusa Otelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir