Güzelyurt

Güzelyurt’a ulaşmadan önce, Lefkoşa veya Girne’den başlayarak batıya doğru seyahat ettiğinizde, turunçgillerin yetiştiği bozulmamış kırsal alanlarda kilometrelerce yol kat edeceksiniz. “Güzelyurt,” İngilizce’de “Beautiful Place” olarak çevrilebilecek bir ifadedir ve kendine hayran bırakan, verimli topraklarıyla Güzelyurt’u ve çevresindeki köyleri işaret eder.

Trodos Dağları’nın eteklerine yakın konumuyla, Güzelyurt adada çoğu sebze ve meyvenin yetiştiği bir yerdir. Güzelyurt aynı zamanda Yunanca ismi “Morphou” ile bilinir ve tarih boyunca bakır madenlerinin önemli bir merkezi olmuştur. Britanya yönetiminde, Güzelyurt, Lefkoşa ve Gazimağusa’yı demiryolu ağlarıyla birbirine bağlayarak önemli bir ulaşım ağı haline gelmiştir.

Kültürel ve mimari açıdan diğer Kuzey Kıbrıs yerleşim yerleri kadar zengin olmasa da, Güzelyurt’un derin tarih kökleri keşfe değerdir. Arkeoloji ve Doğa Müzesi ile Aziz Mamas Kilisesi mutlaka ziyaret edilmelidir. 18. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilen kilise, Gotik ve Bizans mimari tarzlarını birleştirir ve içinde zarif cam avizeler bulunur. Kilisenin yanındaki müzede, Kıbrıs sanatının tarihi içinde bulunan gösterişli altın mücevherler sergilenmektedir.

Güzelyurt’ta Tatil

Açıklama

Güzelyurt’ta Gezilecek Yerler

Açıklama

Güzelyurt Transfer

Güzelyurt Transfer

Güzelyurt Transfer Firmaları

Güzelyurt Transfer Firmaları

Güzelyurt Transfer Fiyatları

Güzelyurt Transfer Fiyatları

Güzelyurt Taksi

Güzelyurt Taksi Hizmetimizle Güzelyurt’a Ercan Havalimanı’ndan ulaşmak istediğinizde, taksi bulma endişelerinizi unutun! Noa Transfer aracılığıyla hızlı ve kolay bir Güzelyurt Transfer rezervasyonu yapabilirsiniz, böylece tatilinize stressiz bir başlangıç yapabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaparak, beklenmedik durumlarla uğraşmadan konforlu bir yolculuk geçirebilir ve kişisel tercihlerinize uygun birçok ek özellikle transferinizi özelleştirebilirsiniz. Tatilinizin keyfini çıkarın!

Güzelyurt Taksi Durakları

Güzelyurt Taksi Durakları

Güzelyurt Taksi Fiyatları

Güzelyurt Taksi Fiyatlar

Güzelyurt Otelleri

Güzelyurt Otelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir